НИТХ-д нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна

Орон нутгийн сонгуулийн санал хураалт ирэх сарын 15-нд болно. Улс төрийн намууд нэр дэвшигчдээ тодруулж,  Нийслэлийн намын хороонд холбогдох баримт бичгийг хүргүүлээд байна. Энэ удаагийн сонгуульд 16 нам, эвслийн төлөөлөл нэр дэвшиж өрсөлдөхөө мэдэгдсэн билээ.  Ийнхүү 2020 оны НИТХ-ын сонгуульд Ардчиллын төлөөх намуудын нэгдэл, МАН, ХҮН-аас нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна.
 

Дүүрэг

Тойргийн дугаар

 

Ардчилалын төлөөх намуудын нэгдэл

 

МАН

 

ХҮН

 

Баянгол дүүрэг

1

Г.Энхболд /Эдийн засагч/

Д.Ихбаяр  /БГД НАМЗХ-ны дарга/

Ж.Золжаргал /Инженер/

Баянгол дүүрэг

1

Л.Нарантуяа /Эдийн засагч/

Ө.Сумьяабаатар  /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Биндэръяа /Эдийн засагч, инженер/

Баянгол дүүрэг

2

С.Бямбадорж /Эрх зүйч/

Ж.Батбаясгалан /НИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Түмэн-Өлзий /Инженер/

Баянгол дүүрэг

2

Б.Нямсүрэн /Эрх зүйч, Эдийн засагч/

Г.Ганмөрөн /Намын хорооны гишүүн/

 

Баянгол дүүрэг

3

Д.Батбаяр /Эрх зүйч/

М.Мэндбаяр /ОСНААК-ийн дарга/

Д.Үүрцайх /Хуульч/

Баянгол дүүрэг

3

Д.Энхтуяа /Олон улсын сэтгүүлч/

Б.Сэмжидмаа /Дүүргийн намын хорооны дэд дарга/

 

Баянзүрх дүүрэг

4

Т.Батцогт /Уул уурхайн инженер/

Г.Ууганбаяр /Тавантолгой ТЗ дэд дарга асан/

Г.Хаш-Эрдэнэ /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

4

М.Тулгат /Эдийн засагч/

Б.Дэмбэрэл  /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Л.Амарсайхан /Инженер/

Баянзүрх дүүрэг

5

Т.Баясах /Бизнесийн удирдлага/

Э.Ганчимэг /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Гантулга

Баянзүрх дүүрэг

5

Т.Энхбаяр /Эрх зүйч/

Д.Энхбаяр /Шинэ гэр түншлэл ХХК/

П.Наранбаяр /Төрийн захиргаа, олон улс судлалын доктор/

Баянзүрх дүүрэг

6

Э.Эрдэнэ /Биологич/

Ү.Оюунзул /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

Г.Уянга-Хишиг /Хуульч/

Баянзүрх дүүрэг

6

Э.Тамир /Улс төр судлаач /

Б.Батбаяр /Тавантолгой ТУЗ-ийн ажлын албаны дарга/

Б.Амараа /Автозамын инженер/

Баянзүрх дүүрэг

7

Д.Пүрэвдаваа /Эдийн засагч/

Н.Баярмөнх /НИТХ-ын төлөөлөгч/

М.Жаргалант /Жүжигчин, сэтгэл судлаач/

Баянзүрх дүүрэг

7

Э.Хатанбаатар /Эдийн засагч/

Б.Батбаяр

Я.Батзаяа /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

8

Ч.Сүрэнцэцэг /Барилгын инженер/

Б.Пүрэвдагва /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

М.Алзахгүй /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

8

Ц.Баттуяа /Хуульч/

Б.Сүхбаатар /НИТХ-ын төлөөлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

9

Б.Тулга /Хэрэглээний математикч/

Ц.Төрхүү /НИТХ-ын төлөөлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

9

С.Орхонбаяр /Инженер, эдийн засагч/

Р.Дагва /НИТХ-ын дарга/ Б.Сэргэлэнбаатар /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

10

Г.Батзаяа /Эрх зүйч/

А.Баттөр /УИХ-ын гишүүний зөвлөх/

Ж.Отгонбаяр

Сонгино хайрхан дүүрэг

10

Б.Оюун-Эрдэнэ /Соёлын арга зүйч менежер/

Ж.Сандагсүрэн

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

11

Д.Басбиш /Эдийн засагч/

З.Баярчимэг

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

11

Д.Энхсайхан /Гадаа харилцаа, эрх зүйч/

М.Говьсайхан

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

12

М.Тулга /Эдийн засагч/

Г.Төгөлдөр

Х.Жамсран /Нягтлан бодогч/

Сонгино хайрхан дүүрэг

12

Р.Ням-Очир /Инженер/

Н.Алтаншагай

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

13

Э.Батшугар /Эдийн засагч, Санхүүч/

Б.Мөнхцэцэг

М.Энхбаатар /Инженер/

Сонгино хайрхан дүүрэг

13

Г.Батбаяр /Эдийн засагч, санхүүч/

О.Мөнгөншагай

 

Сүхбаатар дүүрэг

14

Д.Бадарсан /Инженер, Эдийн засагч/

М.Халиунбат

Б.Мөнхсоёл /Эдийн засагч/

Сүхбаатар дүүрэг

14

Э.Ганбат /Төрийн захиргааны менежмент/

Г.Төмөрбаатар

 

Сүхбаатар дүүрэг

15

Б.Эрдэнэсүх /Эрх зүйч, Төрийн удирдлага/

Ш.Батбаяр

Д.Энх-Эрдэнэ /Инженер/

Сүхбаатар дүүрэг

15

Х.Болормаа /Инженер, Төрийн удирдлага/

Н.Батсүмбэрэл

Ж.Ганболд /Хуульч/

Чингэлтэй дүүрэг

16

Ц.Эрдэмбилэг /Нягтлан бодогч/

Б.Мөнхбат

Б.Найдалаа /Эдийн засагч/

Чингэлтэй дүүрэг

16

Л.Байгал /Гадаад албаны ажилтан, ОУ-ын эрх зүйч/

З.Төмөртөөмөө

П.Болдгэрэл

Чингэлтэй дүүрэг

17

Б.Батхуяг /Эрх зүйч, Эдийн засагч/

Л.Ариунтуяа

Б.Мөнхболд  /Экологич/

Чингэлтэй дүүрэг

17

С.Очирбат /Эрх зүйч/

Ж.Алдаржавхлан

 

Хан-Уул дүүрэг

18

Б.Билэгт /Эдийн засагч/

Б.Мягмар

Н.Отгонбаяр /Инженер/

Хан-Уул дүүрэг

18

Б.Амартүвшин /Аэро Геодезийн инженер/

Б.Өнөбат

 

Хан-Уул дүүрэг

19

Л.Отгонбаатар /Эрх зүйч, Инженер/

Б.Цэрэн

Д.Ган-Эрдэнэ /Эдийн засагч/

Хан-Уул дүүрэг

19

Ё.Цацралтуяа /Багш, Төрийн удирдлага/

Л.Отгонжаргал

Н.Лхагвасүрэн /Нягтлан бодогч/

Хан-Уул дүүрэг

20

Д.Байдраг /Технологич/

Б.Одсүрэн

П.Ганзориг /Математикч/

Хан-Уул дүүрэг

20

П.Батхишиг /Эрх зүйч, Төрийн удирдлага/

С.Даваасүрэн

Ц.Алтансор /Багш/

Багануур дүүрэг

21

Ц.Өлзийхишиг /Төрийн захиргааны менежмент/

Т.Отгонболд

 

Багануур дүүрэг

21

Ч.Өлзийдэлгэр /Сувилагч, Түүхийн шинжлэх ухааны боловсрол/

С.Эрдэнэбаяр

 

Багахангай дүүрэг

22

Б.Болор-Эрдэнэ /Инженер, Эдийн засагч/

Б.Нэргүй

 

Налайх дүүрэг

23

Д.Алтанхуяг /Эрх зүйч/

Ч.Раднаабазар

 

Налайх дүүрэг

23

В.Мөнхцэцэг /Бизнесийн удирдлага, Төрийн удирдлага/

 

 

 

Эх сурвалж: “Зууны мэдээ” сонин
Т.Батсайхан


 

Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.
  • zochin 2020-09-13 09:54:49
    Uls ter sudlaach Ediin zasagch nar l chukhal shuu dee Ulsaa 5-10 jiliin teleblegeetei udirdaasai Odoo zugeer l ymar ch EZ...
  • dandaa dargyn tsunh barisan 2020-09-10 02:04:35
    dandaa dargyn tsunh barisan taarsan taar shuudainuud l baih shiv dee.
    • Zochin 2020-09-10 04:52:39
      Тэгээд л шүүмжлээд байхаар өөрөө дэвшчихээч дээ.Чадахгүй бол чацга царайлаад дуугүй байж бай