Чөлөөт бөхийн ахмадын улсын аваргууд тодорлоо

Монголын чөлөөт бөхийн мастеруудын холбоо, МЧБХ хамтран зохион байгуулсан гурав дахь удаагийн ахмадын УАШТ энэ сарын 2-3-нд Спортын төв ордонд болж өндөрлөлөө. Сүүлийн өдөр 41-45, 46-50 насны ангиллын бөхчүүдийн барилдаан болж Н.Баатарсүрэн, Т.Батнасан, Ш.Баянмөнх, Д.Ганбат гурав, Мастерсийн ДАШТ-ий алт, мөнгөн медальт, ОУХМ Х.Нямдорж улсын хошой аварга болов.

Монголын чөлөөт бөхийн мастеруудын холбооноос жил бүр олгодог 500 мянган төгрөгийн Тусгай шагналыг ДАШТ-ий мөнгө, хүрэл медальт, гавьяат тамирчин М.Хойлогдоржид олгосныг тус холбооны ерөнхийлөгч Б.Өнөбаатар гардууллаа. Түүнчлэн МҮОХ-ны Олимпийн Алтан медалиар ахмадын дэлхийн аварга, олон улсын хэмжээний мастер М.Цанлигт олгосон юм.

41-45 насны ангилал

55-62 кг 1. Төмөрбаатарын Батнасан /“Хангарьд” клуб, ахмадын ДАШТ-ний мөнгө, хүрэл медальт/ 
2. Жанчивын Хурц /Хан-Уул дүүрэг/
3. Даваахүүгийн Соёл-Эрдэнэ /“Женко” клуб/
3. Намнангийн Одгэрэл /Баянгол дүүргийн 51 дүгээр сургууль/
70 кг 1. Нямжавын Баатар /“Арслан” клуб/
2. Төмөр-Очирын Түмэн /Дархан-Уул аймаг/
3. О.Ганхуяг /“Арслан” клуб/ 
78 кг 1. Лочингийн Нямчулуун /“Тулгат” клуб/
2. Чойжилсүрэнгийн Пүрэвбаяр /“Арслан” клуб/
3. Бадмаабазарыг Азархад /Хан-Уул дүүрэг/
3. Гүндашийн Лувсансамбуу /Орхон аймаг, 
“Ирээдүйн одод” спортын дунд сургууль/
88 кг 1. Доржготовын Ганбат /“Тулгат” клуб, ахмадын ДАШТ-ний хүрэл медальт/
2. Чойжамцын Баттулга /“Арслан” клуб/
3. Ч.Чинзоригт /Хан-Уул дүүрэг/
3. Божингийн Нямлхагва /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
-100 кг 1. Идэрчулууны Отгонбаатар /“Замчин” спорт клуб/
2. Балжирын Ганбат /Баянзүрх дүүрэг/
3. Оросоогийн Одсүрэн /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
3. Очирхүүгийн Мөнхтөр /Баянзүрх дүүрэг/
+100 кг 1. Шурагийн Баянмөнх /“Дархан-уул аймаг, ахмадын ДАШТ-ний мөнгө, хүрэл медальт/ 
2. Гандуламын Отгонбаатар /Дархан-Уул аймаг/
3. Ламжавын Лхагвадорж /Налайх дүүрэг, “Мөнхийн хүчтэн” клуб/
3. Төмөр-Очирын Баттөмөр /Завхан аймаг/

46-50 насны ангилал

55-62 кг 1. Гэндэндоржийн Баатарсүрэн /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб, ахмадын дэлхийн аварга/ 
2. Миесэнгийн Мөнхнэмэх /Налайх дүүрэг, “Мөнхийн хүчин” клуб/
3. Минжмаагийн Отгонбаяр /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
3. Сайдын Цогтбаяр /Баянзүрх дүүрэг/
70 кг 1. Хаянхирваагийн Нямдорж /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб, ахмадын дэлхийн аварга/
2. Банзрагчийн Алтанзул /“Өнө Мөнх” ХХК/
3. Цэдэнбалжирйн Гантулга /“Аваргууд” академи/
3. Доржпаламын Баттөмөр /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
78 кг 1. Дашзэвэгийн Мөнх-Эрдэнэ /“Өнө Мөнх” ХХК/
2. Бодийн Отгон /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
3. Долгорын Ганхуяг /Дорнод аймаг/
88 кг 1. Дүгэрсүрэнгийн Ганболд /“Аваргууд” академи/
2. Д.Эрдэнэбаяр /“Аваргууд” академи/
3. Буянтогтохын Болд /“Арслан” клуб/
3. Мягмарын Батсайхан /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
-100 кг 1. Мижиддоржийн Жамьянпүрэв /“Хилчин спорт хороo/
2. Чадмаагийн Амарсанаа /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
3. Даваацэрэнгийн Мөнхбат /Налайх дүүрэг, “Мөнхийн хүчтэн” клуб/
3. Доржжүгдэрийн Баярдалай /“Арслан” клуб/
+100 кг 1. Консолын Канат /Налайх дүүрэг, “Мөнхийн хүчтэн” клуб/
2. Базаррагчаагийн Пүрэвсүрэн /Баянзүрх дүүрэг/
3. Нацагдоржийн Баянмөнх /“Тулгат” клуб/
3. Даваацэрэнгийн Мөнхчулуун /“Тулгат” клуб/

Д.ӨЛГИЙСАЙХАН

Бусдад түгээх
  • gplus
Sort aborted: Server shutdown in progress