Д.Нармандахын нэрэмжит тэмцээний шилдгүүд тодорлоо

МУГТ Д.Нармандахын нэрэмжит тэмцээнийг 1996 оноос эхлэн Уулын Баяжуулах “Эрдэнэт” Үйлдвэр тус үйлдвэрийн “Хангарьд” спорт ордон Монголын Жүдо Бөхийн Холбоотой хамтран жил бүр зохион байгуулж буй.

Энэ жил Д. Нармандахын зуны олимпийн наадмаас медаль хүртсэний 20 жилийн ой тохиож буйгаараа онцлог байлаа. Тиймээс тэмцээнийг санаачлагч, ивээн тэтгэгчдийн зүгээс энэхүү ойг жүдогийн баяр, бахархал, Токио-2020 Зуны Олимпийн XXXII Наадмаас монголын тамирчид тэр дундаа жүдочид дахин аварга төрүүлэх, анхны эмэгтэй олимпийн аваргыг төрүүлэх, олон олон медаль хүртэхийг бэлэгдэн “Бамбар” аялуулах, бадраах ёслолын ажиллагааг зохион байгуулжээ.

Өсвөр үеийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд 800-аад тамирчин оролцож, шилдгүүдээ тодруулав.

Тусгай шагнал:
Шилдэг эрэгтэй тамирчин О. Жавхлантөгс /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
Шилдэг эмэгтэй тамирчин Д. Сувд-Эрдэнэ /Орхон аймаг
Шилдэг цэвэр ялалт, хамгийн олон цэвэр ялалт О. Цэцэнцэнгэл / “Тэмүүлэл” дожо

Медальт байр эзэлсэн тамирчид: хөвгүүд
-27кг
1. Г. Батсайхан / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
2. Ж. Энхсайхан /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
3. Н. Мягмарнаран /Булган аймаг
3. Т. Төгөлдөр / “Шилдэг жүдо” клуб, Төв аймаг
-30кг
1. А. Анар /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
2. Э. Мөнгөнсүх /Сүхбаатар аймаг
3. Д. Билгүүдэй / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
3. А. Сүхбат /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо
-34кг
1. Ж. Энхтөр /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. Д. Жамсран / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
3. Э. Сүржавхлан /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. Н. Нэргүй /Хэнтий аймаг
-38кг
1. Э. Түшиг / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
2. Т. Жавзанжамъян /Өвөрхангай аймаг
3. Я. Бямбажав / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
3. Д. Ганхуяг /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

-42кг
1. У. Хашхүү /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. Э. Түмэнбаяр /Ховд аймаг
3. Б. Төмөрбаатар /Чингэлтэй дүүрэг
3. М. Тэсхүү / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
-46кг
1. Б. Цогт-Очир / “Хангарьд” спорт клуб
2. Н. Баасандорж / “Манлай” дэвжээ, Чингэлтэй дүүрэг
3. Т. Төрболд /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
3. С. Баасанцэрэн / “Хангарьд” спорт клуб
-50кг
1. Б. Бүхчулуун /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
2. П. Дүгэржав /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
3. Б. Золжаргал /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. Г. Идэрбаясгалан /Чингэлтэй дүүрэг
-55кг
1. Б. Дарханбаяр /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
2. Л. Анхзаяа /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
3. Б. Балжинням /Архангай аймаг
3. Б. Сүхбат /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
-60кг
1. Б. Нармандах /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
2. Б. Энхбаяр /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
3. Б. Эрдэнэбаяр / “Хангарьд” спорт клуб
3. К. Энэбиш /Архангай аймаг
-66кг
1. Г. Болор-Очир / “Борнуур” дэвжээ
2. Т. Баттөмөр /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. Т. Билэгтбаатар /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
3. Б. Самбуудорж /Архангай аймаг
-73кг
1. Б. Гончигсүрэн /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
2. Г. Ганбаяр /Архангай аймаг
3. Б. Чойжилсүрэн / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
3. Д. Доржравдан /Архангай аймаг
-81кг
1. О. Жавхлантөгс /Баянзүрх дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
2. Б. Жандос / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
3. Д. Мөнхбаясгалан /Сүхбаатар аймаг
3. М. Лүндээжамц /Ховд аймаг
-90кг
1. О. Цэцэнцэнгэл / “Тэмүүлэл” дожо, “Женко” клуб
2. М. Гантулга /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. Б. Хэрлэн /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо
3. Б. Мэндбаяр /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
+90кг
1. Б. Мандалбат /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. Б. Мөнхсүлд /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
3. Н. Чиеэгүнбаатар /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
3. Г. Ялгуунбаатар /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо

-32кг
1. О. Анударь / “Тэмүүжин” клуб
2. Э. Ариунзаяа /Архангай аймаг
3. Т. Ариунзаяа / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
3. Б. Отгонжаргал /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
-36кг
1. М. Нандин-Эрдэнэ / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
2. Н. Хэрлэнтуул /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. С. Номин / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
3. Б. Нандинцэцэг /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
-40кг
1. Б. Туул /Ховд аймаг
2. Ц. Гал-Од /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
3. Б. Бямбазул /Ховд аймаг
3. П. Ням-Эрдэнэ /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
-44кг
1. Б. Ойдовчимэд /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
2. Б. Соёл-Эрдэнэ / “Улаан гуталт” клуб , Увс аймаг
3. Б. Хонгорзул /Сонгинохайрхан дүүрэг
3. Б. Гантуяа /Булган Аймгийн Спортын Дунд Сургууль
-48кг
1. Д. Сувд-Эрдэнэ /Орхон аймаг
2. Э. Нүрзэдмаа /Монголын Жүдо Академи
3. А. Намуундалай / “Борнуур” дэвжээ
3. Б. Баасанхүү /Хөвсгөл аймаг
-52кг
1. Л. Энх-Отгон /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. Б. Хорлоо /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. А. Тэмүүлэн / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
3. Б. Шинэцэцэг /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
-57кг
1. Н. Умбанням /Дархан-Уул аймаг, “Дархан-Ус Суваг” ХХК
2. Ц. Алтанзул /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. Ц. Цэрэндолгор /Чингэлтэй дүүрэг
3. Б. Батхишиг /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
-63кг
1. Б. Оюунтүлхүүр / “Хангарьд” спорт клуб
2. Г. Отгонцэцэг / “Тэмүүжин” клуб
3. Ц. Сүнжидмаа /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб
3. Б. Дэлгэрмаа /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
-70кг
1. С. Лхагвадулам /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
2. С. Минсэлмаа /Орхон аймаг
3. Б. Долгорлхам /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. Л. Уранчимэг /Хөвсгөл аймаг
+70кг
1. Б. Бадамгарав /Монголын Жүдо Академи
2. Ц. Гэрэлтуул /Сонгинохайрхан дүүрэг
3. Д. Номинзул / “Шилдэг жүдо” клуб, Төв аймаг
3. П. Хонгорзул / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ

Б.Орхон

Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.