Танай тойрогт хэн хэн өрсөлдөх вэ
Д/д Аймаг, дүүрэг  Тойрог МАН АН МАХН ТТ эв нэгдэл эвсэл
 
1
 
Архангай
1 тойрог Г.Тэмүүлэн Д.Ганхуяг Ц.Цэдэндамба  
2 тойрог Ё.Баатарбилэг Н.Батбаяр Б.Ганцэцэг  
3 тойрог Ж.Мөнхбат Р.Гончигдорж Н.Тамир  
 
2
 
Баян-Өлгий
4 тойрог Г.Солтан А.Бакей    
5 тойрог Х.Баделхан Х.Ержан    
6 тойрог А.Тлейхан Д.Мурат Д.Чинзориг  
3 Баянхонгор 7 тойрог Г.Занданшатар Д.Ганбат А.Одончимэг  
8 тойрог М.Билэгт Н.Түвшинбаяр Б.Ууганбаяр  
9 тойрог Л.Элдэв-Очир Х.Баттулга А.Батдорж  
4 Булган 10 тойрог Ж.Бат-Эрдэнэ О.Амартүвшин Б.Шижирбаатар  
5 Говь-Алтай 11 тойрог Ш.Раднаасэд О.Амгаланбаатар Н.Бүргэдаа  
6 Говьсүмбэр 12 тойрог Г.Мөнхцэцэг Г.Ганбаатар Д.Батдэлгэр  
7 Дорноговь 13 тойрог Б.Дэлгэрсайхан З.Алтангэрэл Б.Батмөнх  
8 Дорнод 14 тойрог Х.Болорчулуун М.Зоригт Ж.Энхжаргал  
15 тойрог Н.Номтойбаяр Б.Мөнхцэцэг Ш.Ганболд  
9 Дундговь 16 тойрог Б.Амарсанаа Б.Наранхүү О.Ганбат Ц.Нармандах
10 Завхан 17 тойрог Б.Энхболд Я.Санжмятав Д.Балдан-Очир З.Цэрэндулам
18 тойрог Ш.Батсамбуу Я.Санжмятав Б.Батхуяг Ш.Сайхансамбуу
 
11
 
Өвөрхангай
19 тойрог Я.Содбаатар Н.Батцэрэг Б.Эрдэнэбилэгт А.Отгонбаатар
20 тойрог Б.Тогтохсүрэн Ч.Даваабаяр Ё.Бямбатогтох  
21 тойрог С.Чинзориг С.Дэмчиг Ч.Цэндээ  
12 Өмнөговь 22 тойрог Н.Амарзаяа Д.Бадраа Д.Эрдэнэ  
    23 тойрог Б.Энхболд Д.Бат-Эрдэнэ Б.Буджаргал  
13 Сүхбаатар 24 тойрог Ч.Улаан Ж.Батсуурь н.Энхбаатар  
 
14
 
Сэлэнгэ
25 тойрог Н.Оюундарь С.Баярцогт Л.Ганболд Т.Бат-Эрдэнэ
26 тойрог Ж.Эрдэнэбат Г.Эрдэнэтунгалаг Ш.Эрдэнэбат Д.Баатаржав
27 тойрог С.Бүрэнбат Д.Эрдэнэбат А.Энхболд  
 
15
 
Төв
28 тойрог М.Энхболд Б.Энхбайгаль М.Оюунсайхан Ц.Баттөр
29 тойрог А.Сүхбат н.Энхсайхан Д.Батсайхан  
30 тойрог Н.Энхболд Д.Доржпүрэв О.Буяннэмэх  
 
16
 
Увс
31 тойрог Б.Чойжилсүрэн О.Цогтгэрэл   Я.Цэрэнханд
32 тойрог Н.Цэрэнбат Н.Алтанхуяг    
33 тойрог Ч.Хүрэлбаатар Б.Сүрэнжав Н.Уламбаяр  
 
17
 
Ховд
34 тойрог Ч.Очбадрах Д.Пүрэвдорж Б.Дондовбалжир П.Баатарсүрэн
35 тойрог С.Бямбацогт Д.Батцогт Х.Батболд Б.Туяабадрах
36 тойрог н.Батнасан Ш.Адьшаа Ш.Булган С.Цэрэнчимэд
 
18
 
Хөвсгөл
37 тойрог Л.Мөнхбаатар П.Цагаан Ч.Чинчулуун  
38 тойрог Ц.Даваасүрэн Ц.Оюунгэрэл Б.Санчир Л.Доржпалам
39 тойрог Л.Энх-Амгалан Б.Эрдэнэбат н.Саранхүү  
 
19
 
Хэнтий
40 тойрог Б.Бат-Эрдэнэ М.Хүдэрбаатар    
41 тойрог Л.Оюун-Эрдэнэ Б.Гарамгайбаатар П.Ариунжолоо Б.Хүдэр-Ян
42 тойрог Д.Гантулга Ж.Оюунбаатар Б.Одхүү Н.Санжаадорж
 
20
 
Дархан-Уул
43 тойрог Д.Баттөмөр М.Сономпил Ж.Сүхбаатар Х.Цагаанбаатар
44 тойрог Б.Жавхлан Н.Мөнхдаш Л.Мөнхсайхан Ц.Ивээлт
45 тойрог Д.Хаянхярваа Р.Бурмаа Д.Араажав Н.Мөнхтөр
21 Орхон 46 тойрог О.Содбилэг Д.Алтанхуяг Д.Оюунбат Ц.Нарантуяа
47 тойрог Д.Атармаа Д.Одхүү О.Баасанхүү Ц.Сарантуяа
48 тойрог Д.Дамба-Очир Б.Мягмарсүрэн Л.Ариунаа Ж.Лхагвадорж
 
 
 
22
 
 
 
Баянзүрх дүүрэг
49 тойрог Д.Оюунхорол Д.Зоригт С.Жаргал О.Бум-Ялагч
50 тойрог Ж.Энхбаяр Б.Болор Ч.Өлзийсайхан Х.Хүрэлбаатар
51 тойрог Б.Саранчимэг Р.Булгамаа Ц.Цолмон М.Мөнхцэцэг
52 тойрог Б.Батзориг Ч.Сайханбилэг Л.Чулуунбаатар М.Мөнхзаяа
53 тойрог Ч.Төмөрчулуун Ж.Батзандан Д.Эрдэнэцогт М.Шагдарсүрэн
54 тойрог П.Анужин Д.Арвин Ц.Төмөрбаатар Б.Чулуунбат
23 Хан-Уул, Багахангай дүүрэг 55 тойрог Д.Сарангэрэл Ж.Ганхуяг Ц.Оюунбаатар Д.Энхболд
56 тойрог Ц.Нямдорж Г.Байгальмаа Б.Хэрлэн Х.Амарсайхан
57 тойрог С.Оюунбилэг Л.Болд Ц.Лхагвасүрэн Ц.Өлзийтогтох
58 тойрог Б.Энх-Амгалан Г.Батхүү Х.Оюунцэцэг Б.Одончимэг
 
24
 
Сүхбаатар, Багануур дүүрэг
59 тойрог Д.Цогтбаатар Б.Мэдрээ Н.Удвал Ц.Мөнхжин
60 тойрог Ц.Мөнх-Оргил Х.Тэмүүжин Л.Сэлэнгэ А.Лхамдэгэд
61 тойрог Сү.Батболд М.Батчимэг И.Энхтүшиг Б.Энхмаа
62 тойрог Ц.Цогзолмаа Л.Гантөмөр Ц.Баярхүү Н.Наранцэцэг
 
25
 
Чингэлтэй, Налайх дүүрэг
63 тойрог Т.Аюурсайхан С.Дэмбэрэл А.Даваасүрэн Х.Батсуурь
64 тойрог М.Оюунчимэг Г.Баярсайхан Ц.Эрдэнэчулуун Ж.Батболд
65 тойрог Ө.Энхтүвшин Б.Мөнхтуяа Э.Эрдэнэжамъян П.Болд
66 тойрог Д.Ганболд О.Эрдэнэбулган Ж.Батбаяр Г.Уянга
 
26
 
Баянгол дүүрэг
67 тойрог А.Ундраа С.Одонтуяа Б.Тулга Н.Буянжаргал
68 тойрог Ж.Ганбаатар Д.Оросоо Х.Оюунцэцэг Б.Санжаажав
69 тойрог Л.Амгалан С.Эрдэнэ М.Алтантуяа С.Ренчигпагма
70 тойрог Д.Лүндээжанцан З.Энхболд Ч.Амарбаяр П.Бямбачулуун
 
27
 
Сонгинохайрхан дүүрэг 
71 тойрог Ц.Гарамжав Ө.Пүрэвбаатар Л.Отгонбаяр Н.Дашзэвэг
72 тойрог Н.Учрал Л.Эрдэнэчимэг З.Баянсэлэнгэ Ц.Эрдэмт
73 тойрог Д.Сумъяабазар М.Чинболд Б.Оюунбилэг Б.Саранцэцэг
74 тойрог Д.Тэрбишдагва Б.Ургамалцэцэг Ц.Лхагвасүрэн М.Баярхүү
75 тойрог Б.Ундармаа Ш.Түвдэндорж Н.Энхбаяр З.Болдбаатар
76 тойрог Х.Нямбаатар О.Магнай Г.Бямбасүрэн  
 
Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.
  • bat 2016-05-31 02:54:27
    AN namaa demjinee dahiad 4 jil iim hiigeed ugvul sain bna er daraagiin 4 jild yu hiihiin harildaa tegeed daraagiin 4 jild iim hiihgyi bol shuud uur nam songohoo...
  • батаа 2016-05-30 10:28:34
    МАН-г дэмжнээ
  • test 2016-05-30 09:09:04
    test
  • жирийн иргэн 2016-05-30 08:04:55
    хөдөөний тойргуудаас Ховдын 35,Хөвсгөлийн 38, Дарханы 45, Орхоны 46-р тойргуудад л өрсөлдөөн гарна.Бусад нь ойлгомжтой, том намуудын тохиролцсон наймаа байна......
  • zochin 2016-05-30 05:54:53
    ene husnegtee oligtoihon zov hiicheech
  • asuuya 2016-05-30 04:08:42
    han-uuliin toiroguudiig yaj huwaasan yum be horoogoor uu buschilj uu tailbar uguuchee